Svet HP

.

PrijemRegistruj sePristupi

Delite | 

Misteriozna devojka

Ići dole 
AutorPoruka
Virginia Angela Weasley
Profa
Profa

Ženski
Broj poruka : 687
Godina : 21
Posao : Pisac
Datum upisa : 09.01.2009

PočaljiNaslov: Misteriozna devojka   Ned Mar 01, 2009 1:09 pm

Okrenem se,vidim nema nikog,bokca mu,gde su svi
nestali..Neka cudna tama ih je progutala,nestali su,nema ih..Svi moji
voljeni,otisli su,napistili me u haosu,a onda u daljini cujem plac
devojcice,krenem nared,ali ne krecem se,vidim kako se moje noge
pomeraju ali stojim u mestu,a onda plac biva sve gori i gori,nesto od
iza kao da me je gurnulo,bacilo napred,do devojcice.Koja je zabila
svoje lice u kolena,a preko njih padala je doga,zlatna kosa,kada sam jo
prisla uzdigla je glavu,lice joj je prekriveno suzama ali to me nije
sprecavalo da vidim koliko je lepa..Pita la sam je sta joj je,a
onda,odjednom tama nestaje,osetim ostar bol u ruci a zatim videh da sam
se preznojala..
Misteriozna devojka iz mog sna otisla je kao i sto je dosla u moj zivot,i ostavila mi brdo nerazjasnjeh misli u glavi,pobegavsi!
Bila sam uzrujana,rasirenih ociju,gladeci prste,osecala sam da se bojim,osecala sam hladnocu,sve bese prazno,tiho i preminulo..Htela sam da se borim ali nisam mogla,nisam imala snage,a jorgan polako je padao s' mene,hladnoca je pocela da biva sve veca i veca..Zatim se ponovo pojavljujem u onoj tami,gde se plac devocice i dalje cuo,odjednom je progovorila
-Hocu kuci!!
Bokca mu,pa sta ona trazi ovde,moram da je odvedem kuci..
-Dodji,zajedno cemo pronaci tvoju kucu,i ja zelim da odem u moju staru kucu,ali moja kuca je postala hladna i ne vraca mi se tamo..
VIdela sam blag osmeh na devojcicinom licu,a zatim suzu radosnicu na njenom obrazu,tog trenutka,bila sam svoja,ponovo me je obuzela toplota,ljubav,i ceznja za radosnim zivotom..Uhvatila sam je za ruku i posle smo neznano kuda,isle smo,kretale se,tek da ne bi stojale u mestu,kad dodjosmo do jednog drveta ona rece..
-Ja sam Margaret
-Oh,lepo ime,ja sam Ginny,drago mi je da mogu da ti pomognem...
-Imasli brata ili sestru?-rece,uzbudjenim glasom
-Da-odgovorih
-Kako se zove?-ponovo upita,sa jos vecim uzbudjenjem
-Zove se kao ti,Margaret,ali joj ja tepam Mari..-rekoh,a ona me pogleda sa toplinom u ocima,htevsi snazno da me zagrlili..
I dalje smo koracale,prolazile kroz sada gustu sumu,a onda mi se na ocima pojavi poznat brezuljak,poznata koliba,poznat svet,ocekivala sam da cemo anci tamo nekog,ko ce nas ugrejati,dati nam caj i popricati sa nama,gde cu mirno sedeti i otkriti sve o njoj..Ali to je bilo previse dobro da bi bilo istinito,prisle smo kolibi a zatim se u daljini cuo glasan vrisak,Marrgaret se trgla,stezuci sve jace moju ruku,osetila sam da se plasi koliko i ja,ali nisam nista progovarala,samo sam stojala,kao ukopana u zemlji,dok mi pzonat glas nije rekao
-Udjite,nema potrebe da stojite tu!
Posle smo u kolibu,a Margaret je otpustila svoju toplu ruku,i ja sam se onda oslobodila straha,prekoracila prag i zavalila se u najblizu stolicu..

Cokoladne mi zabice!!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://NyMpHa97.piczo.com
Virginia Angela Weasley
Profa
Profa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Misteriozna devojka   Uto Mar 03, 2009 5:15 pm

Dok nam je zena posluzivala caj videla sam da je uznemirena,da joj ruke drhte i da ubrzano dise,prvo sam se zapitala cemu sve to?Malo sam mucnula glavom i shvatila da je ona upravo pustila dva neznanca u kucu..Zapravo kolibu,zidovi nisu bili od cigala,blokova niti bilo cega ovako,bila su od drveta,unutra nije bilo hladno,s' obzirom da su zidovu od drveca,da je krov od trsaka..Koliba je iznutra bila lepa,bila je ispunjena tolinom,ne toplinom u opste,unutra kao da se osecala ljubav,mislim da covek koji ima gresne misli ne b ovde mogao da izdrzi ni minut,napolju se ponovo zacuo pucanj a zatim glasno lajanje psa..To mi je odmah skrenulo misli sa kuce i ostalih stvari,skupila sam svu hragrost i zapocela razgovor..
-Ja sam Ginny,ovo je Margaret nju sam upravo upoznala,hvala vam sto ste nas pustili,zalute smo..
-Ma nema na cemu,svako bi to uradio,uzgred ja sam Ashlee,drago mi je!-rece
-Oh i nama je drago,zar ne Margaret?Margaret?
-oOOOuH,da,naravno..-rece dok je zevala,a zatim ponovo utonu u san..
Dok sam je gledala kako spava,videla sam da ovo zapravo nije san,da je ovo stvarnost,da sam otisla daleko od mojih roditelja,kuce,Amira[mog mede] i mojih drugova.Tesko da sam u to verovala,bila sam zbunjena,odjdednom sam se nasla u nepoznatom svetu,u ne znam ni sama kako to da objasnim,jezivo je..
-Kako ste dospeli ovde?-upita Ashlee
-Oh,pa lako,msm. ne bas lako,duga je to prica..-odgovorih
-Imam vremena..-uzbudjeno rece
-Oh pa dobro..
Dok sam joj pricala,ruke su joj podrhtavale,oci punile suzama a zatim na njenom obrazu videh suzu.Bila je jako mlada,imala je lepo lice,zateknutu kozu,plave oci,plavu kosu,bila je kao Andjeo.
-Izvini,nekad ne mogu da se suzdrzim..-kroz suze rece
-Nista,evo,izvoli-rekoh dok sam joj pruzala maramicu-Zasto ovde zivite sami?Ovde nije bas tako bezbedno..
-Moja cerka,Margaret,nestala je pre dve dana,a zatim je i moja druga cerka nestala,nisam mogla da izdrzim vise u gradu,koji mi donosi samo bolne uspomene,ne mogu jos da se suocim sa tim,da sam za tako kratko vreme izgubila cerke!
-Sta je sa vasim muzem?
-Oh,on je otputovao u Loss Andjelos,bojim se i njegove reakcije kada sazna sta se desilo..
Zatim ona ustade sa stolice i ode u drugu sobicu,sedeci pored Margaret,razmisljala sam o ovome sto mi je malo pre rekla,da li je to istina?Ili me samo zamajava?A onda na trenutak sam pomislila da je ona moja mama,da je Margaret moja sestra,da ih ipak nisam napustila.Promrdala sam glevu i ubedjivala sebe da je to nemoguce!Zapravo,ja se ni ne secam kako mi se mama zvala,znam da pocinje na A..

Cokoladne mi zabice!!
Nazad na vrh Ići dole
Virginia Angela Weasley
Profa
Profa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Misteriozna devojka   Pet Mar 06, 2009 3:07 pm

Zapravo,ja se ni ne secam kako mi se mama zvala,znam da pocinje na A..Kada je svanulo pogledala sam kroz prozor,u daljinji reka je vukla njene talase,dalje,dalje i dalje,a vetar je ulazio u sobu osvezavajuci je..Htela sam da istrcim napolje da odem da zagnjurim glavu u vodu i da vise nikada ne izadjem iz nje,ali sila koja je bila u meni nije me napustila,pa mi nije dala ni da se pomerim sa mesta a kamoli otrcim do reke,soba je bila pusta,u njoj sam bila ja i Margaret na krevetu,dalje od mene dve tri metra,spavala je cvrstim snom,i jako me je podsecala na moju sestr.Dmedji,kovrdzavi pramenovi padali su joj preko sneznobelog lica,a njene svetloplave oci sada su pokrili kapci,usne su joj ispucale i jedva da su imale normalnu boju,ona je drhtala.Procunjala sam po sobi trazeci cebe da je pokrijem,najzad sam ugledala jednu komodu iz koje je virilo par coskova cebadi i jorgana,zurnim korakom sam otisla tamo otvorila ladicu i izvadila cebe,bacila ga preko Margaret i izasla iz sobe..Napolju je bilo hladno,culi su se zubori reke i svrkutanje pticica,koje su se probudile dok sam izlazila iz sobe i lupala nogama o pesak,koji mi je upadao medju prste,nije bio vruc kao prosle godine na moru,naprotiv bio je hladan,sto me je teralo da non stoo poskakujem i sirim prste da bi mi izasao iz klompi..Blizu reke bila je jedna stolica a na njoj je sedela zena,bila je to Ashlee,bila je tuzna,pognute glave,gledajuci u svoja kolena,suze su joj pokrivale lice.Neprimetno sam joj prisla,htela je zagrliti i utesiti,ali nisam mogla,ruke su mi drhtale,zubi cvoktali,a kosa mi se jos malo najezila..POlako sam se spustala do pesma,a zatim legla na njega zatvorila oci i osluskivala zubore talasa,pticije pesme i Ashleejine jecaje..Lezala sam tako sve dok iz kuce nije izletela Margaret trceci ka reci,uletevsi u vodu do kolena,onda sam se brzo uzdigla i otrcala za njom,ona je jecala,pokusavala da izadje iz mog stiska,da me udari,da pobegne sto dalje od mene,ali nisam joj dala,nisam mogla sada da je pustim,kada mi je postala kao sestra,iako su mi ruke drhtale imala sma dosta snage u njima,i previse..Posle nekoliko minuta borbe sa Margaret izvukla sma je iz vode,odvela u kolibu,gde je vec cekala prpremljena posteljina i peskir,obrisala sam je a zatim stavila na krevet.Imala je temperaturu,oci su joj bile pune suze a iz usta su samo izlazili bolni jecaju,znala sma da je imala kosmar..Mada nisam nista rekla,dala sam joj vode i kada se napokon umirila otisla do Ashlee..
A:Bice ona dobro,smao budi strpljiva..
Ja:Sto si onako rano izasla?
A:Htela sam da uhvatim malo svezeg vazduha..
Ja:Dok su ti suze oblivale lice,a jecali bili sve bolniji...Ko si ti uopste?
Na to pitanje suze su joj potekle jos vise,a zatim je pognula glavu, ,,Ashlee'' promumlala je i otisla iz sobice..

Cokoladne mi zabice!!
Nazad na vrh Ići dole
Virginia Angela Weasley
Profa
Profa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Misteriozna devojka   Ned Mar 08, 2009 2:18 am

Na to pitanje suze su joj potekle jos vise,a zatim je pognula glavu, ,,Ashlee'' promumlala je i otisla iz sobice..Posle toga zelela sam pobeci odatle,otici,ostaviti sve,otici u onu divnu reku baciti se u nju i nikada ne izaci iz nje.Ali su me Margaretini jecaju odvratili od tih misli i otrcala sam do nje,preznojavala se vise nego ikada,Ashlee je radila nesto u kuhinji,lupala je,cula sam i njene jecaje,oko mene su postojali samo jecaju,koje nisam ja ispustala ali su me boleli kao da ih ja ispustam..Osecala sam se kao da sam ostavila moj zivot i zakoracila u neki drugo,skroz cudan,nekako lud ili reci besmislen,toliko besmislen da su me samo jecaju okruzivali,bolni jecaji.Sela sam pored Margaret,uhvatila je za njenu toplu ruku i pomilovala je po kosi,bila je mokra,celo je bilo prekriveno znojem,obrazi suzama a nos balama,prosaputala sma :,,Bice sve u redu,izdzi ti si jaka!'' ,nisam ni stigla da zavrsim recenicu a Ashlee je vec sedela pored mene i radila nesto Margareti sa stomakom,zatim je presla an tabane i na celo,sedela sam zaprepascenja a i uplasena,nisam znala sta joj radi a 10000 stvari mi se vrzmalo po glavi..Secam se kao kroz maglu,da je i moja majka tako nesto radila kada je Mari imala jaku temperaturu..Non-stop mi se vracala misao,da je Ashlee moja mama,Margaret moja mala seka a da je moj tata u Los Andjelosu,da on sada sedi kuci i da grize nolte pitajuci se sta je sa nama ili pak sedi u hotelu,super se provodeci..Ta misao me nije napustala.Nisam je se mogal otarasiti,jednostavno se okomila na mene,obavila se oko mene ne pustajuci me..Nesvesno sam otisla do sobe,otisla do najblizeg coska,sela,privukla noge licu i zarila ga u njih,bas onako kako je Margaret sedela prvi put kada sam je videla.Onda je na moj obraz pala jedna suza,zatim druga,treca,cetvrta,stota,jedva sam mogla da pestanem,da ih zaustavim,ustanem nabacim osmeh na lice i prosetam se obalom reke..Kao sto sam obicno radila kada mi nesto krene naopako,sada nisam mogla,nisam znala kako je to smejati se,znala sma samo kako je to kada ti tuga obavije srce i celo tvoje telo,kako je to kada citav dan slusas bolne jecaje koji sa lakocom ulaze u moje srce i ne izlaze iz njega..Molila sma Boga da me vrati kuci u moj krevet,da se sada probudim oznojana,slepljene kose na licu,ali on to nije uradio,nije me vratio u stvarnost,zato sto je ovo stvarnost..Cula sam korake,otvaranje vrata i
:,,Ginny?Dobro si?''
Brzo sam ustala,obrisala suze sa ociju i bacila se Ashlee u zagrljaj,iz kog nisam htela nikada da odem,jer sam osetila toplinu i ljubav,i zrno srece u tom zagrljaju..Nezno me je odvojila od sebe i :,,Margaret je bolje,dosla je sebi,jela je i popila caj od nane,hoce da prica sa tobom.''
,,Naravno''-rekla sam i izasla iz sobe zaputivsi se ka Margaret,sedela je na krevetu,lice joj je sada bilo u normalnoj boji,kosa suva i bujna,par pramicaka stavila je iz uha i osmehnula mi se kada me je ugledala,uzvratila sma joj osmeh,alu uznemiren i uplasen..
M:Mislim da sam shvatila..
Ja:Sta Margaret?
M:Ko sam ja u stvari..
Ja:Sta,do kog djavola,ko si?
M:Margaret Moongliht,cerka Arthura i Ashlee Moongliht,sestra Ginevre Moongliht i unuka Lily i Alisona Moongliht..
Ja:Arthur Moongliht,Ashlee Moongliht,Ginevra Moongliht,Lily i ALison?
MVery Happya
Ja:Bokca mu,pa ja sam Ginevra,Ashlee je moja mama,Athur moj tata i Lily i ALison baba i deda...Mari,zezas me?
M:Naravno da ne..
A zatim je usla Ashlee,sa tri velike solje caja,rekavsi:,,ZIVELI!''

Cokoladne mi zabice!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Misteriozna devojka   

Nazad na vrh Ići dole

Misteriozna devojka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics